Skip to content
March 19, 2013 / lastchange

GoalUnited İlk Adımlar

Goalunited’da yapacak çok şey var, bunun için en iyi başlangıç bu klavuz olabilir. Henüz klavuzu bitirmediyseniz, onu bitirmenizi tavsiye ederiz. Bu, sizi birçok konuda bilgilendirirken tamamlanan her görev için bir ödül verecektir.Başlangıç olarak oyuna giriş yapıp bir göz gezdirin. En iyi başlangıç her menüyü açıp içinde ne olduğuna bakmaktır. Her menü içinde başka bölümler olan ana bölümlere ayrılmıştır. Oyuna giriş yaptıktan sonra göreceğiniz ilk şey oyun hakkında özet bir açıklama sayfasıdır. Bu sayfaya ana menüde “Ev” başlığıyla da ulaşabilirsiniz. Bu bölüm takımınız ve gelen mesajlar hakkında
hakkında genel bilgiler içerir.

Ayrıca diğer menejerlere kulübünüz hakkında özet bilgi veren iletişim sayfanıza ulaşabilirsiniz. Diğer oyuncular bu sayfadaki tüm bilgilere ulaşamazlar çünkü bazı bilgiler sadece size özeldir (oyuncularınızın satış değerleri gibi). Farkılılıkları görmek için başka bir kulübün sayfasına girebilirsiniz. İletişim sayfasındaki farklı başlıklara gitmek oyunu daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

Oyuncular

İlk oyuna girdiğinizde belki de en ilginç şey takım ve oyuncularınızdır. Takım -> Oyuncular’ı tıklayın ve yakından inceleyin. Bu adamlar kulübünüze başarı getirmeyi vadediyor. Oyuna pozisyonlarına göre sıralanmış 18 oyuncuyla başlayacaksınız. Her oyuncunun farklı güçleri ve yetenekleri vardır. İlk olarak her oyuncunun ana güç değerine bakın (‘Ø’ ile işaretli kolon); bu her oyuncunun ne kadar iyi olduğu hakkında kabaca bir bilgi verir. Her kolonun başlığına tıklayarak o kolona göre sıralama yapabilirsiniz (İlki tık artan, ikinci azalan bir sıra). Bu şekilde en iyi oyuncularınız hakkında iyi bir bilgi edinir, hangi pozisyonlarda iyi oyuncularınız olduğunu anlar ve nerelerde daha iyi oyunculara ihtiyacınız olduğunu bilirsiniz.

İpuçları
* Başlangıçta tüm takımlar farklıdır, oyuna aynı oyuncularla başlamazsınız, bununla beraber oyuna başlayan tüm takımlar
ortalama bir güce sahiptir ve kimsenin üstünlüğü yoktur. İlk işiniz oyuncularınızın güçlü ve zayıf yanlarını bulmaktır.
* Oyuncunun üzerine çift tıkladığınızda oyuncunuz hakkında detaylı bilgi veren bir ekran karşınıza çıkar.
* Bazı oyuncular en sağ kolonda “Yetenek” adlı sembollere sahiptir. Bunlar oyun esnasında bazı özel olayları tetiklemeye yarayan yeteneklerdir.
*Goalunited’da bir gerçek yıl dört sezondan oluşan dört oyun yılına bölünmüştür. Her oyun yılında oyuncular bir doğumgününe sahiptir ve bir gerçek yılda dört yaş atlarlar.
*Her oyuncu 12,18 veya 24 haftalık sözleşme imzalar. Haftalık ücret oyuncunun değerine ve sözleşmenin süresine bağlıdır.

Lig

Maçlar->Lig’e tıklayarak bu bölüme geçilir. Burada güncel lig tablosunu görürsünüz. Büyütece tıklayarak her kulübün iletişim sayfasına girebilirsiniz.

Her lig 12 takımdan oluşur. Kırmızı çizginin altı düşme tehlikesi yaşayan takımları, yeşil çizginin üstü de yükselme şansı olan takımları işaret eder.

Ayrıca lig kupasında oynuyor olabilirsiniz. Her sezon liginizdeki tüm takımların katıldığı bir kupa oynanır (1-5 arası ligler tek kupada oynar).

Maçlar

Bu Goalunited’ın en önemli ve ilginç özelliklerinden biridir. Oyuna başlama zamanınıza bağlı olarak seon başlamış veya başlamak üzere olabilir. Eğer sezon başlamışsa, o zamana kadar bilgisayar tarafından yönetilen bir kulübü mevcut lig sıralamasıyla devralırsınız. Lig sıralamanız takımın daha önceki performansına göre değişir. Her halükarda ilk olarak ana görevleri tamamlamanız ve ilk sezonu anlık başarılar yerine istikrarlı bir başarı için kullanmalısınız. Yapacak çok şey var.

Şimdi Maçlar->Lig bölümüne dönün ve ligdeki durumunuzu detaylı bir şekilde inceleyin. Sağ bölümde son oynanan maçları ve gelecek maçları görürsünüz. Geçmiş maçların detayını sağdaki büyüteçle görebilirsiniz. Gelecek maçın yanında küçük bir “saha” butonu vardır, bununla gelecek maçınızın saha dizilişinin ayarlayabilirsiniz (Rehberdeki sıradaki bölüm bu konuya ayrılmıştır). Maç başladıktan sonra Maçlar -> Canlı yayından maçı izleyebilirsiniz.

İpuçları

* Geçmiş maçlara bakınca ‘XX’ işaretlenmiş bir oyuncu bu oyuncunun artık takımda oynamadığını gösterir.
* Eğer bütün oyuncular ‘XX’ ile işaretliyse bu yeni devraldığınız takımın eski oyuncularına işaret eder.
* Eğer premium hesabınız varsa ligdeki diğer maçları da canlı izleyebilirsiniz. Burdan ister ligdeki diğer maçları ister arkadaşlarınız maçlarını canlı izleyebilirsiniz.

Diziliş

Oyundaki diğer önemli bir iş te dizilişi ayarlamaktır (Takım -> Diziliş). Her takım farklıdır ve bu yüzden her takım farklı dizilişlerde iyi oynar. Hiçbir takım için kusursuz tek bir diziliş yoktur. Her rakip farklıdır ve her maçın mükemmel dizilişi farklı olabilir. Burada takımınız için en iyi dizilişi bulmak için çok zaman harcayabilirsiniz.

Her takım standart bir dizilişe sahip olmalıdır. Bu genel olarak iyi bir diziliş olmalıdır. Eğer bir maça özel diziliş ayarlamazsanız o maç için standart diziliş otomatik olarak ayarlanır.
Şimdi bir sonraki maçın dizilişini adım adım ayarlayacak ve onu standart olarak kaydedeceğiz.

İlk olarak sağdaki oyun sahasını boş olarak göreceksiniz. Sürükle & bırak yaparak oyuncuları sahaya tek tek ekleyeceksiniz. İyi bir başlangıç olarak tipik 4-4-2 dizilişiyle başlayacağız. Bunun için bir kaleci, iki merkez defans, 2 bek, iki orta göbek, iki kanat ve iki merkez forvete ihtiyacımız var. Bunu basitçe yapmak için öne oyuncuları en yüksek güç ve form durumuna göre seçecek ve bölgesel güç değerlerine bakmayacağız. Güç ve form durumu size oyuncunun mevcut kalitesi hakkında iyi bir fikir verir. Aynı güçte iki oyuncu varsa her zaman daha formda olanını tercih etmek gerekir. Daha zayıf bir oyuncu daha formda bile olsa daha iyi performans vermesi zordur.

Kaleciden başlayarak 11 oyuncuyu teker teker ekleyin (Oyuncuları gücüne göre sıralamak iyi olabilir). Takımınızın hangi bölgelerde güçlü olduğunu ve hangi bölgelerde güçlendirmeniz gerektiğini görebilirsiniz. 11 oyuncuyu ekledikten sonra sıra yedekleri doldurmakta. Bu bittikten sonra 18 oyuncumuzun 16’sını eklemiş olacağız. Dizilişin altında oyunculara atanması gereken birkaç görev var. Kaptan, kornerci, penaltıcı ve serbest vuruşçu. Kaptan olarak tecrübeli bir oyuncuyu seçmelisiniz; eğer aynı zamanda lider özelliği varsa bu daha da iyi olur. Farklı görevler için farklı yetenekler gereklidir. Kornerler için iyi bir pas yeteneği, penaltı için golcülük, serbest vuruşlar için hem pas hem de golcülük gereklidir. Aynı zamanda bu üç görev için özel yetenekler de vardır.

Ayrıca maç için taktik ayarlamamız gerekli. Bunun için ‘Taktik’ başlığını tıklayın. İlk ayar kendini adamadır. Yüksek adama ile oyuncularınız daha çok efor sarfeder, fakat aynı zamandan daha çok enerji kaybeder ve kart görme, sakatlanma riski artar.
Oyuna yeni başlayanların çok yaptığı bir hata yüksek veya çok yüksek adama seçmeleridir. Bu oyuncularınızı ciddi bir şekilde bitirir ve gelecek maçlarda tüm potansiyellerini ortaya koymalarını engeller, sakatlıklara yolaçar. Genel kural normal adamayı sadece çok önemli maçlarda geçmektir. Normal adama aynı zamanda oyuncularıza bağlıdır, bir çok durumda normal altı adama bile problem olmayacaktır. Şimdi kaydırma çubuğundan ‘düşük’ adamayı seçeceğiz (%75).

Sıra taktikte. Seçmeli listeyi tıkladığınızda şu an kırmızı ile gösterilen tüm taktikleri göreceksiniz. Bunun anlamı bu taktiklere yeterince çalışmadığımızdır. Bu durumda şimdilik taktik seçmeyeceğiz yani ‘Hiç”i seçeceğiz. Taktiğin altında ‘markaj’ ayarı var. Burdan adam adama markaj veya alan savunmasını seçebilirsiniz. Son olarak ofsayt taktiğinin kullanılıp kullanılmayacağına karar vereceksiniz. Aynı oyun taktiklerinde olduğu gibi iyice çalışılmadan ofsayt taktiği seçilmemelidir. İyice çalışmaktan kastedilen %60’tır.

Bunları tamamladıktan sonra bunu standart diziliş olarak kaydetmelisiniz. Önayarlardan ‘Kalem’ butonuna basın ve açılan diyalog penceresinden ‘standart’ slotunu seçin. Artık bu taktiği öyayarlardan tıklayarak kolayca seçebilir ve maçlara özel taktik atamadığınızda varsayılan taktik olarak kullanabilirsiniz.
Premium kullanıcılar ayrıca yakında oynanan maçlarını da diziliş olarak seçebilirler.
Bir maça özel diziliş seçmek için iki yol var. Gelecek maç için ana ekranın üstündeki maç saatine tıklayabilisiniz. Diğer maçlar içinse maçlar->hepsi->Maç resimli butona tıklamalısınız.

İpuçları

* Oyuncular sadece antreman aldıkları pozisyonda verimli olurlar, bu yüzden mümkün oldukça alıştıkları pozisyon dışından oynatmaktan kaçının.
* Kaptan içedönük karakterli olmamalıdır.
* Eğer görevler önceden atanmazsa, sistem tarafından rastgele atanır.
* Eğer sahada yeterli oyuncu yoksa, kalan oyuncular oyun tarafından rastgele atanır.
* Her taktiğin artı ve eksileri vardır, daha iyi çalışılmış taktiklerde avantajlar, dezavantajlara göre baskındır.
* Adam adama markaj defansınızı kuvvetlendirirken alan markaj daha çok pozisyona girmenizi sağlar.
* Aynı standart taktiği kaydettiğiniz gibi farklı isimlerde üç taktik daha kaydedebilirsiniz.

Antreman

Aynı gerçek futbolda olduğu gibi antreman gereklidir, antreman yapmadan oyuncularınız gelişmez. Oyuncularınız her gün için hangi antremanı yaptıracağınıza karar vereceğiniz antreman slotlarına sahiptir. Başlangıçta taktik antreman için bir slot, bireysel oyuncu gelişimleri bir slot, genel antreman (form gibi) için bir slot ve antreman kategorisinden bir oyun kartı için de bir slota sahip olacaksınız. Stadyum kompleksinize ekleyeceğiniz antreman tesisleriyle bireysel oyuncu antremanı için daha çok slotlar açabileceksiniz.

Seçebileceğiniz bir çok antreman programı var. Mouseu üzerinde bekleterek ayrıntısını öğrenebilir ve antreman slotuna sürükleyip bırakabilirsiniz. Aynı günde aynı kategoriden iki antreman seçmek mümkün değilken aynı kategorideki antremanı ikincil yetenek olarak belirleyen farkı antreman programları seçerek geliştirmek istediğiniz yeteneklere özel antreman yapabilirsiniz. Bugün ve yarın için antreman seçebilirsiniz. Premium kullanıcılar haftalık antreman programı seçebilir.

En iyi antreman diye birşey yoktur. Her takım farklıdır, özel bir alanda gelişmeye karar verebilir veya genel bir antreman seçebilirsiniz. Başlangıçta oyuncularınız aşırı çalıştırmamak çok önemlidir. Oyuncularınızın aldığı her antreman onlara enerji kaybettirecektir ve fizyoterapistiniz henüz onlara sıkı bir antreman yaptırmaya yetecek kadar iyi değil. Gözünüz oyuncularınızın diriliklerinde olsun ve fazla düşmesine izin vermeyin, bu noktada hataya yer yok.

Personel

Yakın bir zamanda personelinizle de ilgilenmeniz gerekli. Başlangıçta her türden bir eleman gerekli değil, ancak bazıları gerekli. Bu arada bir gözünüz de harcamalarınızda olsun. Rastgele veya ilan vererek gelen bir adayla pazarlıkla ücrette indirim sağlama şansına sahipken onu masadan kaçırma tehlikesi de her zaman mevcut.
Niteliği, tecrübesi ve motivasyonu daha iyi adaylar her zaman daha iyidir. Niteliğini ve tecrübesini eğitime göndererek arttırabilirsiniz. Tecbüre ayrıca çalışarak ta artar. Motivasyonunu da maaşını yükselterek arttırabilirsiniz.

İlk aşamada iki personele ihtiyacınız var. Bir antrenör ve fizyoterapist:

* Antrenör taktik antremanda katkı sağlar, ancak en önemlisi maç esnasındaki katkısıdır.
* Fizyoterapist oyuncularınızın diriliklerini yeniden kazanmasına yardımcı olur. Dirilik antreman ve maç ile düşer. Gözünüzün her zaman oyuncuların diriliklerinde olması çok önemlidir, çok kolay kontrolden çıkabilir. En iyisi en kısa zamanda iyi bir fizyoterapist işe almaktır (Bir fizyoterapisti işe alabilmek için ‘Masaj merkezi’ inşa etmelisiniz, muhtemelen klavuz yardımıyla bunu yaptınız) .

Sponsorlar

Oyuncularınız, stadyum ve personel maliyetleri yüksektir ve her hafta ödenmelidir. Bütçenizin açık vermemesi için gelirlerinizi düzenli kontrol etmelisiniz. Sponsorlar her hafta ve maç başına ödeme yapan önemli bir gelir kalemidir. Kulüp -> Sponsorlar’a tıklayın. ‘Anlaşma süreleri’, ‘Haftalık temel’ ve ‘Lig puan ödemeleri’ farklı olan iki teklif göreceksiniz. Durumunuza en uygun olanı seçeceksiniz. Yeni başlayan bir takım için kazanılan maçlara bağlı olmayan ‘Temel’ ödemesi yüksek olan sponsor iyi bir seçimdir. Sizin için en uygun olduğunu düşündüğünüz ‘Sponsor anlaşmasını imzala’ adındaki ‘Tokalaşan el’ butonunu tıklayın ve ilk düzenli ödemenizi alın.
Sponsor anlaşmaları nispeten düşük tekliflerle başlar. Pazarlıkla bunu yükseltme şansına sahipsiniz. Ancak dikkatli olmalısınız, daha kötü olabilir. Başlangıçta fazla risk almamak en iyisidir, aksi takdirde elinize birşey geçmeyebilir.

İpuçları

* ‘Temel’ ödeme haftalıktır ve pazartesi sabahı elinize geçer, lig puan primleriyse en az bir puan aldığınız maç günleri elinize geçer.
* Sponsor teklifleri çok farklı olabilir, ancak takımın genel performansını gözönüne alırlar. Daha yüksek lig, daha iyi lig pozisyonu daha iyi teklif demektir.
* Halkla ilişkiler uzmanı daha iyi şartlarda pazarlık yapmanızı sağlar.
* Tazminat ödeyerek mevcut sponsorunuzu istediğiniz an yenisiyle değiştirebilirsiniz.
* Her cuma bir teklif alırsınız, ancak aynı anda sadece dört teklif açık olabilir.

Standum Kompleksi

Stadyum kompleksi stadyumun kendisinin yanında otopark ve antreman sahası gibi birçok farklı tesisi de barındırır. Başlangıçta ziyaretçiler için iyi bir merkez yapmanız en önemlisidir. Bunun için stadınıza daha çok tribün eklerken aynı zamandan taraftarların stada gelebilmesi için otopark veya otobüs durağı yapmaya dikkat etmelisiniz. Tribün ve otopark/otobüs durağının kapasitelerinin birbirleriyle kademeli olmasına dikkat edin.

Bir başka önemli nokta da antreman tesislerini ek kısa zamanda yapmaya dikkat etmektir. ‘Antreman sahası’ yaparak ekstra bir antreman slotu açabilirsiniz, bu kategoride yaptığınız her geliştirme oyuncularınızın antremanlarına olumlu etki edebilir.

Klavuzu tamamladıysanız (bunu gerçekten yapmalısınız), ilk tıbbi binanız olan masaj merkezini zaten tamamladınız. Bu bina bir fizyoterapist işe alabilmeniz için gereklidir. Dirilik bu oyundaki anahtar faktörlerden biridir ve başlangıçtan itibaren problem olabilir. Bu yüzden ‘masaj merkezi’ bir ‘fizyoterapist’ işe almanın ilk adımı olarak zorunludur.

Stadyum kompleksinin her parçası önemlidir. Bu yüzden etrafı inceleyin. Ancak bu arada gözleriniz harcamalarda olsun. Yapılardaki tek masraf inşa maliyeti değildir, bakım ve tamir giderleri de vardır.

Transfer marketi

Bazı temel temel tesisleri tamamladıktan sonra bir noktada yeni oyunculara ihtiyacınız olacak. Takım -> transferler’e giderek yeni oyuncular alabilirsiniz. Transfer marketindeki tüm oyuncular açık arttırma usulüyle diğer oyuncular tarafından satılan oyunculardır.

Bu noktadaki en iyisi işi ağırdan almaktır. Kaç kişinin ilgilendiğiniz oyuncuya teklif verdiğini görene kadar bir süre açık arttırmayı takip edin. Bu size fazladan para kazandıracaktır. Ayrıca bir oyuncudan beklentilerinizin ne olduğuna karar verin. Yaşlı oyuncular gençlerden daha ucuzdur ancak potansiyelleri düşüktür. Yaşlı oyunculara fazla bel bağlamayın, geleceği olan bir takım kurmak önemlidir. Genç oyuncuların tek artısı daha uzun oynama şansı değildir. Ayrıca antremanda daha iyi gelişirler. Bir oyuncuyu satmak istiyorsanız önce kontratına bakmalısınız.

Finans

Para kazanmanın bir çok yolu vardır, ancak en önemlisi oyuncularınızı oynatarak ve onlara antreman vererek değerlerini arttırmaktır. Daha iyi bir oyuncu satarken size daha iyi para kazandırır. Her zaman için 22 kişilik kadronun tamamını doldurmak en iyisidir, böylece daha çok oyuncunuzun değeri artar.

Haftalık harcamalarınıza her zaman dikkat edin, hasılat ve harcamalarınızın dengesini korumaya çalışın ve oyunu iyice anlamadan oyuncu satışına bulaşmayın.

İpuçları

* Gelirlerden %100 emin olmadan borca girmeyin.
* Sadece paranızın yettiği oyuncuları alın. İyi bir plan yapmadan borçla oyuncu almak bir kulüp için yıkıcı olabilir.
* Sadece bilet satışı, sponsor gibi düzenli gelirlere güvenin.
* Her zaman bir sponsorunuz olsun.
* Stadınızı geliştirmeyi unutmayın. Bilet gelirleri önemlidir.

Alıntı:
Tesisler
Yazarın notu:Burada denk geldikçe tesisler, gerekli kariyer seviyeleri, ücretleri gibi bir liste yapalım. Eklemelerinizi yazın, ilk mesajda güncelleyeyim.Bu arada tek tek hepsine yazmaya başlamıştım ama galiba tesis çeşidine göre bir fark olmadan tesis seviyesine göre kariyer puanı kazanıyorsunuz. Şimdiye kadar bir istisnasına denk gelemediğimiz için inşaat bittikten sonra kazanacağınız kariyer puanları da şöyle gibi gözüküyor:
Seviye 1 inşaatlar: +70 kariyer puanı
Seviye 2 inşaatlar: +150 kariyer puanı
Seviye 3 inşaatlar: +300 kariyer puanı
Seviye 4 inşaatlar: +600 kariyer puanı

ANTRENMAN:
Seviye 1: Antrenman sahası – maliyet 250.000€, bakım 625€, kariyer seviyesi 7 gerektiriyor, inşa süresi 1 saat.
“Antrenman sahası, takımınızın antrenmanlarını yönetmek için önemlidir. (bir antrenman bölümü daha kullanıma açılır.)
Seviye 2: Spor salonu – maliyet 650.000€, bakım 1.625€, kariyer seviyesi 11 gerektiriyor, inşa süresi 12 saat.
“Spor salonunda oyuncularınız yeni taktikleri etkin bir şekilde çalışır ve seyirci yoktur (yardımcı antrenör bulunur)
Seviye 3: Spor okullu antrenman merkezi – maliyet 1.250.000€, bakım 3.125€, kariyer seviyesi 24 gerektiriyor, inşa süresi 4 gün.
“Spor okullu antrenman merkezi, futbolun teorisini oyuncularınıza öğretme imkanı sunar. (bir antrenman bölümü daha kullanıma açılır)
Seviye 3: Spor okullu antrenman merkezi (Lüks) – maliyet 625.000€ + 900 Star, bakım 3.125€, kariyer seviyesi 24 gerektiriyor, inşa süresi 3 gün.
“Spor okullu antrenman merkezi (Lüks), futbolun teorisini oyuncularınıza öğretme imkanı sunar. (bir antrenman bölümü daha kullanıma açılır)
Seviye 4: Gelişim merkezi – maliyet 4.400.000€, bakım 11.000€, kariyer seviyesi 32 gerektiriyor, inşa süresi 4 gün.
“Spor okulu genişletilerek yapılan ‘gelişim merkezi’, oyuncularına daha fazla antrenman yaptırmana olanak sağlar. (bir antrenman bölümü daha kullanıma açılır)

KULÜP OFİSLERİ:
Seviye 1: Ofis konteyneri – maliyet 100.000€, bakım 250€, kariyer seviyesi gerektirmiyor, inşa süresi 2 saat.
“Ofis konteynerinin kurulmasıyla birlikte; hem başınızı sokacak bir eviniz, hem de basın açıklaması yazabilmek için yeterli zamanınız olur.”
Seviye 2: Kulüp evi – maliyet 250.000€, bakım 625€, kariyer seviyesi 5 gerektiriyor, inşa süresi 4 saat.
“Kulüp evinizden transfer pazarına erişebilir ve rakiplerinizin tekliflerini geçmeye çalışabilirsiniz. (3.1 gücüne kadar)
Seviye 3: Araştırma bölümü – maliyet 980.000€, bakım 2.450€, kariyer seviyesi 18 gerektiriyor, inşa süresi 2 gün.
“Araştırma bölümü ile transfer pazarında daha iyi oyunculara teklif yapabilirsiniz. (5.1 gücüne kadar)
Seviye 4: Kulüp merkezi – maliyet ???€, bakım ???€, kariyer seviyesi 31 gerektiriyor, inşa süresi ???.
“Etkileyici ‘kulüp merkezi’ sana, daha iyi oyunculara teklif yapabilmen için ihtiyacın olan herşeyi sunar.(7.5 gücüne kadar.)

PAF:
Seviye 1: Paf kampı – maliyet 250.000€, bakım 625€, kariyer seviyesi 25?, inşa süresi 6 saat.
“You can invite young talents to the ‘youth camp’. The youth coach evaluates them to find new blood for your professional team. (Unlock youth, youth coach available)
Seviye 2: Paf merkezi – maliyet 680.000€, bakım 1.700€, kariyer seviyesi ???, inşa süresi 12 saat.
“‘Paf merkezi’ daha fazla paf çalışması için alan sunar. (artı bir gözlemleme boşluğu)
Seviye 2: Paf merkezi (lüks) – maliyet 340.000€ + 470 Stars, bakım 1.700€, kariyer seviyesi 31, inşa süresi 3 gün.
“‘Paf merkezi (lüks)’ daha fazla paf çalışması için alan sunar. (artı bir gözlemleme boşluğu)
Seviye 3: Paf okulu (lüks) – maliyet 1.100.000€ + 2.280 Stars, bakım 2.750€, kariyer seviyesi 38, inşa süresi 3 gün.
“‘Paf okulu (lüks)’ inşa ederek, paf çalışmalarınızı geliştirin (3. gözlem boşluğu açılır).”
Seviye 3: Paf okulu – maliyet 2.200.000€, bakım 2.750€, kariyer seviyesi 41, inşa süresi 3 gün.
“‘Paf okulu’ inşa ederek, paf çalışmalarını arttır. (Üçüncü gözlem boşluğu açılır)
Seviye 4: Yatılı okul – maliyet ???€, bakım ???€, kariyer seviyesi 54, inşa süresi ???.
“‘???”

SAĞLIK BÖLÜMÜ:
Seviye 1: Masaj merkezi – maliyet 30.000€, bakım 75€, kariyer seviyesi gerektirmiyor, inşa süresi 2 dakika.
“Masaj merkezi fizyoterapistinizin çalışma alanıdır. Oyuncularınızın dinlenmesine ve diriliklerini tazelemelerine yardımcı olarak bir sonraki büyük maça hazır olmalarını sağlar.”
Seviye 2: Klinik – maliyet 350.000€, bakım 875€, kariyer seviyesi 4 gerektiriyor, inşa süresi 1 gün.
“Doktor tüm sakat oyuncularınızı iyileştirir. Bir doktoru işe alabilmek için çalışabileceği bir kliniğinizin olması gerekir.”
Seviye 3: Sağlık merkezi – maliyet 790.000€, bakım 1.975€, kariyer seviyesi 11 gerektiriyor.
“Oyuncularınızın formunu yükseltmek için, sağlık merkezinde takım psikoloğu işe alabilirsiniz.
Seviye 4: Sauna ve bakım – maliyet ???€, bakım ???€, kariyer seviyesi 45 gerektiriyor.
“???”

OTOPARK ALANI:
Seviye 1: Küçük otopark alanı – maliyet 30.000€, bakım 1.150€, kariyer seviyesi gerektirmiyor, inşa süresi 2 dakika.
“Küçük park alanı, 3000 seyircinin arabalarını park edebilmesi için yeterli alana sahiptir.”
Seviye 2: Orta seviye park alanı (lüks) – maliyet 135.000€ + 300 Star, bakım 1.350€, kariyer seviyesi 9 gerektiriyor, inşa süresi 12 saat.
“Orta seviye park alanı, mevcut park alanı kapasitenizi 5200 izleyiciye çıkarır.”
Seviye 2: Orta seviye park alanı – maliyet 270.000€, bakım 1.350€, kariyer seviyesi 9 gerektiriyor, inşa süresi 16 saat.
“Orta seviye park alanı, mevcut kapasitenizi 5200 izleyiciye yer sağlayacak kadar arttırır.”
Seviye 3: Büyük otopark alanı – maliyet 860.000€, bakım 4.300€, kariyer seviyesi 16 gerektiriyor, inşa süresi 3 gün 18 saat.
“???”
Seviye 3: Büyük park alanı (lüks) – maliyet 430.000€ + 680 Star, bakım 4.300€, kariyer seviyesi 14 gerektiriyor, inşa süresi 2 gün 20 saat.
“Büyük park alanı (lüks) park kapasitesini 15800 izleyiciye çıkarır.”

TOPLU TAŞIMA:
Seviye 1: Otobüs durağı – maliyet 50.000€, bakım 650€, kariyer seviyesi 4 gerektiriyor, inşa süresi 4 saat.
“Kullanışlı ve çevre dostu. Otobüs durağı 3000 izleyicinin kullanabilmesi kapasitesine sahiptir.”
Seviye 2: Küçük otobüs durağı – maliyet 570.000€, bakım 2.850€, kariyer seviyesi 13 gerektiriyor, 150 kariyer puanı sağlıyor, inşa süresi 1 gün 12 saat.
“Küçük otobüs durağı, stadyumunuzun trafikle bağlantısı için temel bir geliştirmedir. 8000 ziyaretçinin kullanabileceği kapasiteye sahiptir.”
Seviye 2: Küçük otobüs durağı (lüks) – maliyet 285.000€ + 400 Star, bakım 2.850€, kariyer seviyesi 13 gerektiriyor, 150 kariyer puanı sağlıyor, inşa süresi 1 gün 3 saat.
“Küçük otobüs durağı (Lüks), stadyumunuzun trafikle bağlantısı için temel bir geliştirmedir. 8000ziyaretçinin kullanabileceği kapasiteye sahiptir.”
Seviye 3: Büyük otobüs durağı – maliyet 1.200.000€, bakım 6.000€, kariyer seviyesi 22 gerektiriyor.
“Büyük otobüs durağı, stadyumunuzun trafikle bağlantısı için temel bir geliştirmedir. 17000 ziyaretçinin kullanabileceği kapasiteye sahiptir.”
Seviye 3: Büyük otobüs durağı (lüks) – maliyet 600.000€ + 800 Star, bakım 6.000€, kariyer seviyesi 22 gerektiriyor.
“Büyük otobüs durağı (lüks), stadyumunuzun trafikle bağlantısı için temel bir geliştirmedir. 17000ziyaretçinin kullanabileceği kapasiteye sahiptir.”
Seviye 4: Metro istasyonu (lüks) – maliyet 1.435.000€ + 1430 Star, bakım 14.350€, kariyer seviyesi 38 gerektiriyor.
“Metro (lüks), çok geniş kitlelerin sığabileceği alana sahiptir. 36.000 kişiye kadar taraftar, vagonlara doluşur ve şarkılar söyleyerek maçın heyecanını önceden yaşarlar.”
Seviye 4: Metro istasyonu – maliyet 2.870.000€, bakım 14.350€, kariyer seviyesi 39 gerektiriyor.
“Metro, çok geniş kitlelerin sığabileceği alana sahiptir. 36.000 kişiye kadar taraftar, vagonlara doluşur ve şarkılar söyleyerek maçın heyecanını önceden yaşarlar.”

DOĞU-BATI TRİBÜNLERİ:
Seviye 1: Ahşap, Standart – maliyet 60.000€, bakım 3.600€, kariyer seviyesi gerektirmiyor, inşa süresi 2 dakika.
“Bu tribün 1600 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 0.”
Seviye 1: Beton, Yuvarlak – maliyet 30.000€ + 300 Star, bakım 3.600€, kariyer seviyesi gerektirmiyor, inşa süresi 12 dakika.
“Bu tribün 2100 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 1.”
Seviye 2: Beton, Standart – maliyet 730.000€, bakım 14.600€, kariyer seviyesi 2 gerektiriyor, inşa süresi 1 gün 8 saat.
“Bu tribün 4200 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 1.”
Seviye 2: Beton, Yuvarlak – maliyet 365.000€ + 800 Star, kariyer seviyesi 2 gerektiriyor, bakım 14.600€, inşa süresi 24 saat.
“Bu tribün 4400 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 2.”
Seviye 3: Beton, Standart – maliyet 2.600.00€, bakım 39.000€, kariyer seviyesi 19 gerektiriyor, inşa süresi 4 gün.
“Bu tribün 8500 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 2.”
Seviye 4: Beton, Standart – maliyet 9.600.000€, bakım 86.400€, kariyer seviyesi 40 gerektiriyor.
“Bu tribün 16700 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 3.”

KUZEY-GÜNEY TRİBÜNLERİ:
Seviye 1: Ahşap, Standart – maliyet 40.000€, bakım 2.400€, kariyer seviyesi gerektirmiyor, inşa süresi 2 dakika.
“Bu tribün 800 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 0.”
Seviye 1: Beton, Yuvarlak – maliyet 20.000€ + 200 Star, bakım 2.400€, kariyer seviyesi gerektirmiyor, inşa süresi 6 dakika.
“Bu tribün 1080 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 1.”
Seviye 2: Beton, Standart – maliyet 320.000€, bakım 6.400€, kariyer seviyesi 2 gerektiriyor, inşa süresi 20 saat.
“Bu tribün 2000 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 1.”
Seviye 2: Beton, Yuvarlak – maliyet 160.000€ + 450 Star, bakım 6.400€, kariyer seviyesi 2 gerektiriyor, inşa süresi 16 saat.
“Bu tribün 2200 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 2.”
Seviye 3: Beton, Standart – maliyet 1.100.000€, bakım 16.500€, kariyer seviyesi 19 gerektiriyor, inşa süresi 2 gün 22 saat.
“Bu tribün 4000 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 2.”
Seviye 4: Beton, Standart – maliyet 4.200.000€, bakım 37.800€, kariyer seviyesi 40 gerektiriyor.
“Bu tribün 8000 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 3.”

KÖŞE TRİBÜNLERİ:
Seviye 1: Beton, Yuvarlak – maliyet 10.000€ + 100 Star, bakım 250€, kariyer seviyesi gerektirmiyor, inşa süresi 5 dakika.
“Bu köşe 400 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 1.”
Seviye 2: Beton, Standart – maliyet 140.000€, bakım 2.800€, kariyer seviyesi 2 gerektiriyor, inşa süresi 10 saat.
“Bu köşe 1000 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 1.”
Seviye 2: Beton, Yuvarlak – maliyet 70.000€ + 280 Star, bakım 2.800€, kariyer seviyesi 2 gerektiriyor, inşa süresi 8 saat.
“Bu köşe 1100 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 2.”
Seviye 3: Beton, Standart – maliyet 450.000€, bakım 6.750€, kariyer seviyesi 19 gerektiriyor, inşa süresi: 2 gün 14 saat.
“Bu köşe 2000 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 2.”
Seviye 4: Beton, Standart – maliyet 1.750.000€, bakım 15.750€, kariyer seviyesi 40 gerektiriyor.
“Bu köşe 4000 izleyici kapasitesine sahip. Konfor seviyesi 3.”

GASTRONOMİ:
Seviye 1: Büfe – maliyet ???€, bakım 370€, kariyer seviyesi gerektirmiyor, inşa süresi 1 saat.
“Büfenizde 3000 izleyici yemek yiyebilir. Ortalama harcamaları: 3,50 €.”
Seviye 2: Büfe – maliyet 370.000€, bakım 1.850€, kariyer seviyesi 8 gerektiriyor, inşa süresi 1 gün.
“Büfe, seyircilere gazeteler, küçük çerezler ve şekerler alma imkanı sunar. 6000 seyirciye kadar kapasitesi vardır ve ortalama olarak 3,00€ harcarlar.”
Seviye 3: Lokanta – maliyet 780.000€, bakım 3.900€, kariyer seviyesi 20 gerektiriyor, inşa süresi 3 gün.
“Lokanta, orta düzey açlık için bir şeyler sunar. 12000 kişi kapasiteli bu yerde, İzleyiciler burada ortalama olarak 6,00 € harcarlar.”

ÇİM:
Seviye 1: Futbol zemini – maliyet yok (oyunun başında var), bakım 0€, inşa süresi 10 dakika.
“Futbol zemini, oynamanız için yeterlidir. Ama açıkçası çok hoş bir saha değildir.”
Seviye 2: Düz çim – maliyet 50.000€, bakım 10.000€, kariyer seviyesi 3 gerektiriyor, inşa süresi 20 saat.
“Düz çim daha iyi top sürülmesini sağlar.”
Seviye 3: Kaliteli doğal çim – maliyet 450.000€, bakım 33.750€, kariyer seviyesi 17 gerektiriyor, inşa süresi: 1 gün 6 saat.
“İrlanda koyunlarının bulunduğu bir meradan yeni getirilmiştir. İyi bir oyun iğçin geleneksel olarak en iyisidir.”
Seviye 4: Suni çim – maliyet 1.700.000€ + 1100 Star, bakım 76.500€, kariyer seviyesi 36 gerektiriyor, inşa süresi: 1 gün 6 saat.
“Modern futbol modern zeminde oynanır. ‘Suni çim’, iyi maçlar sağlar. (-%15 sakatlık riski)”

DEKORASYON:
Seviye 1: Orta boyutlu park alanı – maliyet 380 Star, bakım 0€, kariyer seviyesi 6 gerektiriyor, inşa süresi 6 saat.
“Orta boyutlu park alanı, ayrıca özel günlerde aileler tarafından da kullanılır. Stadyumunuz ve böylece kulübünüz, ziyaretçilerin her zaman aklında kalır.”

* İnşaat süreleri ek “iş makinesi” kullanımı ile hızlanıyor. Normal üyelerin bir, premium üyelerin iki “iş makinesi” gözüküyor, dolayısıyla premium üyelerin inşaat süresi normal üyelerin yarısı kadar bir zamanda tamamlanabiliyor. Ayrıca ek “iş makineleri” de star karşılığı kiralanarak inşaat süreleri hızlandırılabiliyor. Tesislerin yanındaki inşaat sürelerini mümkün olduğunca tek makineli normal üyelere göre listelemeye çalışıyoruz ancak arada bazı karışıklıklar (olmuş) olabilir, bilginize…

————————————————————————————————————————————————————

                                      SİTEYE DESTEK

Yazıyı Beğendiniz mi? O Halde Sitemize Destek OLun Ve Sizlere Daha iyi Hizmet verebilelim.Bunun İçin Sadece Resme Tıklayıp ÜCRETSİZ ÜYE OLmanız yeterlidir. Teşekkür Ederim!     destekrm

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: