Skip to content
March 11, 2013 / lastchange

Üst Menüdeki Bölümler(Travian)

Üst Menü

  1.Yuvarlak(Hammadde Alanları)

Burası köyünüzün dışına serpilmiş olan hammadde alanlarını görebileceğiniz yerdir.Hammadde alanlarının üstlerine tıklayıp belirli Gider Karşılığı(Hammadde cinsinden) seviyesini geliştirebilirsiniz.

İlk köyde 16 tane hammadde alanı vardır.Bunların 4’ü Tuğla Ocağı, 4’ü Demir Madeni,4’ü Orman,6’sı ise Tarladır.

Tuğla Ocağı: Köyün Tuğla ihtiyacını karşılar. Galyalılar bu hammaddeye daha fazla ihtiyaç duyar.

Demir Madeni: Köyün Demir İhtiyacını karşılar. Romalılar bu hammaddeye daha fazla ihtiyaç duyar.

Orman:   Köyün Odun İhtiyacını karşılar. Cermenler bu hammaddeye daha fazla ihtiyaç duyar.

Tarla:  Köyünüzün olmazsa olmazıdır.Tahıl üretir. Her bina geliştirmesi saatlik tahıl tüketimi yapar.Her asker de cinsine göre saatlik tahıl tüketir. Yani tarlaların gelişimi önemlidir.Bu yüzden 6 tanedir.

Ayrıca Bu sayfada Var olan askerlerinizin hangi cinsten ve kaç tane olduğunu görebilirsiniz.

Burada Saatlik hammadde üretimleriniz de görülür.Ne kadar fazla  hammadde alanı seviyesi olursa o kadar saatlik üretim yapılır.

Son olarak  bu bölümden savaş raporlarınızı, bunların hangi tür olduğu(Destek,saldırı,Macera) ve kaç tane ordu hareket ettiğini görebilirsiniz.

   2. Yuvarlak (Şehir Merkezi)

Burası köyünüzün merkezidir.Bütün Binalar Burada inşa edilir.Boş yerlerden birine tıklayıp istediğiniz binayı kurabilirsiniz.İlk başta size 1. seviye olan merkez binası verilir.Buradaki binalar belirli ön koşullara göre yapılırlar. Tabi ki hammadde masrafları da vardır.(Sadece geliştirirken) .Bu Ön koşulları Oyun yönergesinden bulabilirsiniz.

Her Bina max 20. seviyeye ulaşır.Ayrıca buradan dış savunmanız olan surunuzu da yapabilirsiniz.Sur önemlidir.Çünkü köyün toplam savunmasını artırır.

   3. Yuvarlak(Harita)

Haritadaki yerler  x/y  koordinat sistemine göre dizilmiştir.Bunun sonucu olarak Harita 4 bölgeye ayrılmıştır.( Kuzey doğu(+,+), Güney doğu(+,-), Kuzey Batı(-,+), Güney batı(-,-) )

Buradan etrafınızda bulunan oyunculara,Vahşi yaratıkların olduğu vahalara,köy kurmak için olan boş arazilere erişebilirsiniz.Göremek istedğiniz alanın üstüne tıklayınca o yerle ilgili bilgiler gözükecektir.

 Önemli!  Başlangıçta çevrenizdeki oyuncular çok önemlidir.Onlara karşı direnebilmenin 2 yolu vardır.Ya çevredeki güçlü bir birliğe girin, yada onlara sürekli saldırarak oyundan soğutma palitikası güdün, bu arada birlikte değilseniz Birlik üyesi olan diğer oyunculara saldırmayın.Birlikçe üzerinize gelebilirler.Eğer kendinize bir birli seçmezseniz oyunda tutunamaz ve sürekli saldırı alırsınız.

4.Yuvarlak(İstatistikler)

Buradan Serverinizdeki sıralamanızı öğrenebilirsiniz.Burada savunma,saldırı,birlik,kahraman alanında da sıralamaya tabi tutulursunuz.Bunları da inceleyebilirsiniz.

Top-10:

Burada haftalık olarak belli alanlarda ilk 10’a girenlere Madalyalar ve başarı kurdeleleri verilir.Madalyalar size herhangi bir kazanç getirmez ama profilinizde görünmesini sağlayabilirsiniz.Böylece diğer oyunculara karşı kendinizi kanıtlamış olursunuz.Her hafta madalya alabilme şansınız vardır.

Madalya ve kurdele alınabilecek alanlar:

En fazla yağmalama, Savunmada en fazla Asker öldürme, Saldırıda en fazla asker öldürme,En hızlı nüfus artışı(Sıra olarak)

5.Yuvarlak ( Haberler) 

Burada haberleriniz bulunur. Bu haberler Destek,Saldırı,Savunma, Yağmalama,Kahraman macerası ve Pazar yeri haberleridir.

Ayrıca plus üyeler haberlerini arşivde saklayabilirler.

6.Yuvarlak ( Mesajlar)

Burada diğer oyunculara mesaj yazabileceğimiz gibi, Diğer oyunculardan gelen mesajları da okuyabiliriz.

<<ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN!

————————————————————————————————————————————————————

                                     SİTEYE DESTEK

Yazıyı Beğendiniz mi? O Halde Sitemize Destek OLun Ve Sizlere Daha iyi Hizmet verebilelim.Bunun İçin Sadece Resme Tıklayıp ÜCRETSİZ ÜYE OLmanız yeterlidir. Teşekkür Ederim!     destekrm

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: