Skip to content
March 8, 2013 / lastchange

İkariam Online

Gameforge’un sevilen strateji oyunu İKARİAM antik çağ temalı strateji oyunudur. Oyuna, bulunduğunuz dünyadaki (sunucu) rastgele bir adada başlıyor ve size verilen kimsesiz şehri geliştirerek metropol yapmak için mücadele veriyorsunuz.

Gelişme sırasında ihtiyacınız olan 5 farklı hammadde bulunmaktadır, bunlar;

  • Mermer (binalarda kullanılanılan temel hammadde)
  • Kristal (araştırmalarda kullanılan temel hammadde)
  • Sülfür (askeri alanda kullanılan temel hammadde)
  • Odun (birçok alanda kullanılabilir)
  • Üzüm (halkın mutluluk seviyesi için kullanılır)
Ikariam

Her adada odun elde edebileceğiniz ormanlar bulunurken diğer hammaddeleri elde edebileceğiniz kaynaklarından sadece bir tanesi bulunur. Adanızda yer almayan hammaddeleri ticaret, kolonileşme veya yağma yoluyla elde edebilirsiniz. Gerekli araştırmaları tamamladıktan sonra çevre adalarda koloni kurarak büyüyebilir ve farklı hammaddeleri daha hızlı elde edebilirsiniz.

Belediye binası seviyesi şehrinizde bulunan nüfusu belirler. Nüfusunuzu sürekli üst seviyede tutmanız için ise halkınızı memnun etmeniz gerekmektedir. Günün her saati serhoş olmayı seven halkınıza bolbol şarap vererek (bunun için üzüm rezervinizin yüksek olması gerekir) onları memnun edebilir ve sizin için daha fazla iş yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Ikariam

Ikariam’ı diğer strateji oyunlarından ayıran en öenmli özelliklerden ise askeri birim çeşitliliği ve detaylı savaş sistemidir. Savaş sonucunu etkileyen bir çok detay olması sebebiyle izlenecek strateji savaş sonuçlarında beklenmeyen değişiklikleri sebebiyet verebilmektedir. Oyunda ittifaklar arasında bazen aylarca süren savaşlar yapılabildiğini hatırlatmakta fayda var.

Ikariam

ŞİMDİ KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

BU OYUNLA İLGİLİ ÇÖZEMEDİĞİNİZ SORULARINIZ MI VAR?    HİÇ SORUN DEĞİL!  YORUM YAZARAK OYUNLA İLGİLİ HER TÜRLÜ SORUYU SORABİLİRSİNİZ ; CEVABI HEMEN ALACAĞINIZA ŞÜPHENİZ OLMASIN!    10 SENELİK BROWSER OYUN TECRÜBELERİMİ  SİZ DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİME AÇIYORUM.   HAYDİ SOR SOR!..

<<ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN!

————————————————————————————————————————————————————

                                     SİTEYE DESTEK

Yazıyı Beğendiniz mi? O Halde Sitemize Destek OLun Ve Sizlere Daha iyi Hizmet verebilelim.Bunun İçin Sadece Resme Tıklayıp ÜCRETSİZ ÜYE OLmanız yeterlidir. Teşekkür Ederim!     destekrm

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: