Skip to content
February 28, 2013 / lastchange

Oyundaki Nesneler ve Özellikleri

 Nesne Türleri

Oyunda Bulunan Nesneleri 7 Kısıma Ayırabiliriz.Bunlar Silahlar,Zırhlar(Kalkanlar,beden zırhları,kasklar,ayakkabılar ,eldivenler),Mücevherat(Yüzükler,Nazarlık),Malzemeler,Artış Eşyaları,Yükseltmeler ve Mersener’dir.

     1-)Silahlar

Silah dükkanı(Gladiatus)

Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!

Silahlar Hasar vermemize yarayan temel eşyalardır.Yani bizim için olmazsa olmazlardır.Değişik şekilde ve özellikte bulunabilirler.Silahların Güçleri ; Hasar Değerlerine,İsimlerine,Seviyelerine,Kalitelerine(Renk) ve Üzerinde bulunan bonuslarına göre farklılık gösterir.

Aslında Çoğu Kuşandığımız nesneler böyledir.Bu da oyundaki nesnelerin özelliklerinin ne kadar çeşitli olabileceğini anlamamıza yeterlidir. Nesne özellikleri konusu çok geniştir.Çünkü Dövüş tarzımıza göre nesne seçmeliyiz.Ve de nesneleri karakterimizin gidişatına göre  ayarlamalıyızdır ki Bir özelliğimiz artarken diğeri azalmasın. Bu konuya Tavsiyeler ve ipuçları bölümünde değinmiştim.Buradan(link koy) İnceleyebilirsiniz.Silahları, Silah dükkanından,Müzayededen yada Marketten satın alabilirsiniz.

   2-)Zırhlar(Kalkanlar,beden zırhları,kasklar,ayakkabılar ,eldivenler)

Zırh Dükkanı

Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!

Zırhlar bizi koruyan temel Eşyalardır.Ne kadar zırh değerimiz varsa o kadar az hasar alırız.Bu nesneleri güçlü yapan Takıldığı vücut bölgeleri değil,Zırhın Üzerinde bulunan özellikleridir.Uzun uzun Zırh türlerine değinmeye gerek yok tur yani.Bu Oyunda Önemli olan Nesnelerin verdiği özelliklerdir.Zırhları,Zırh dükkanında,Müzayededen yada Marketten bulabilirsiniz.

    3-)Mücevherat(Yüzükler,Nazarlık)

MÜcevherat

Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!

Bu nesneler Altın olarak diğer nesnelerden biraz daha pahalıdır.Aynı anda 2 yüzük ve 1 nazarlık takılabilir.Bu nesneler 2.planda bırakılmalıdır.Zırh ve silah takımınızı tamamladıktan sonra bu nesnelere yönelmenizi tavsiye ederim.Simyacı Dükkanının II.sayfasından bunları alabilir ve ya müzayeden de satın alabilirsiniz.

   4-)Malzemeler(Yiyecekler)

Malzemeler

Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!

Sağlık puanımız başta maximum %100 ‘dür.Biz savaşlarda hasar alınca sağlığımızdan kaybederiz.Sağlık  kendiliğinden geri gelir.Ama saatlik miktarı çok azdır(bunu dayanıklılık ve çeşitli bonuslarla arttırabiliriz.).Yani Eğer bu oyunda bir yerlere gelmek ve Ünvan yapmak istiyorsak sağlığımızı hep üstlerde tutmamız gerekir ki yenilmeyelim.Çünkü;Savaşlara girince sağlığımız azalır Hele de Savaşı Kaybedersek Sağlığımız Daha Çok Azalır. Yani sağlığı Yüksekte tutmak için Yiyecekler yemeliyizdir.

Bu nesneler Eksik sağlığımızı yenilemeye yarar.Bunun için Malzemeyi karakter resmimizin üstüne bırakmamız yeterlidir.Yiyeceğin ne kadar sağlık kazandıracağı üstünde yazılıdır.Burada dikkat etmeniz gereken nokta; Sağlığınızın tam olarak dolması için ne kadar sağlık puanı kaldığına bakmadan yiyecek kullanmamaktır.Çünkü: Mesela %100 sağlığınıza ulaşmanız için size 366 sağlık puanı gerekiyorsa buna en yakın sağlık puanını veren malzeme bulmalısınız.Gidip 1224 sağlık değeri veren yiyecek kullanırsanız yiyeceğin çoğu heba olur.Yani yiyeceği parça parça yememizin imkanı yoktur.Böylece gereksiz yere daha değerli yiyeceği küçük işlerde israf etmiş oluruz. Daha önce bu tarz oyunlar oynamış Oyuncular bu noktayı bilir aslında.Ama ben yinede yeni başlayan Oyuncular için uyarmakta fayda görüyorum.Bu nesneleri Pazaryerinin II. sayfasından satın alabilirsiniz.

    5-)Artış(Geçici Etkiler)

Artış

Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!

5-6 senedir Gladiatus’u oynamış bir oyuncu olarak söylüyorum ki Bu Nesneleri sık kullanmamanızı öneririm.Sadece güçlü savaşlara girerken kullanılmasında fayda vardır.Kalıcı olmadıklarından sık kullanmanızı önermiyorum yani.Ama Sizleri bilgilendirme amaçlı Artış nesnelerinin çeşitlerini ve ne işe yaradıklarını söylemek istiyorum.Ayrıca Nesneler üstüne ekleyebileceğimiz geçici tozlar da mevcuttur oyunda.Bunları Simyacı Dükkanında(I. Sayfada) ve müzayede salonunda bulabilirsiniz.Marketten de satınalabilirsiniz.

 
   a-)Karakter Özellikleri Mataraları

Bunlar bir saatliğine karakter özelliklerimizi(Güç,beceri,çeviklik,dayanıklılık,karizma,zeka) arttırırlar.Bu malzemeyi kullanmak için genel görünümdeki karakter resmimizin üstüne bırakmamız yeterlidir.

  b-)Karakter özellikleri Ampülleri

Bunlar 2 saatliğine karakter özelliklerimizi(Güç,beceri,çeviklik,dayanıklılık,karizma,zeka) arttırırlar.Bu malzemeyi kullanmak için genel görünümdeki karakter resmimizin üstüne bırakmamız yeterlidir.

  c-) Kapaklı Karakter özellikleri Şişeleri

Bunlar 4 saatliğine karakter özelliklerimizi(Güç,beceri,çeviklik,dayanıklılık,karizma,zeka) arttırırlar.Bu malzemeyi kullanmak için genel görünümdeki karakter resmimizin üstüne bırakmamız yeterlidir.

  d-) Karakter Özellikleri Şişeleri

Bunlar 8 saatliğine karakter özelliklerimizi(Güç,beceri,çeviklik,dayanıklılık,karizma,zeka) arttırırlar.Bu malzemeyi kullanmak için genel görünümdeki karakter resmimizin üstüne bırakmamız yeterlidir.

  e-)Sağlık Veren Otlar

Bunlar birkaç saatliğine Maximum sağlığımızı belirli değerde arttırırlar.

    6-)Yükseltmeler(Kalıcı Etkiler)

Yükseltmeler(gladiatus)

Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!

Bu Eşyalar kalıcı olarak nesnelerimizin yani Silahlar,Zırhlar ve Mücevheratlarımızın üstüne ekleyebileceğimiz etkilerdir.Burada önemli olan Bir nesneye sadece bir Yükseltme eklenebileceğidir. Simyacıda (I. Sayfada)satılırlar.Yükseltmeleri Şu şekilde sıralandırabiliriz.

    a-)Bileme Taşları
Bileme Taşı

Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!

Silahlarımıza basabiliriz.Silahımızın hasar gücünü arttırırlar.

   
    b-)Pudralar
Pudralar(Gladiatus)

Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!

Pudralar renk renktir.Yeşil Pudra Çeviklik,Mavi pudra Güç, Mor pudra karizma, Sarı pudra Beceri, Kırmızı pudra zeka,Turuncu pudra Dayanıklılık kazandırır.Pudralar Silah,zırh ve mücevheratlara eklenerek kalıcı etki sağlarlar ve ilgili karakteristik özelliklerimizi arttırırlar.

    c-)Koruyucu Giysiler
Koruyucu giysi(Gladiatus)

Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!

Zırhlarımıza eklenerek kalıcı olarak bir miktar zırh puanı kazandırırlar.

    d-)Arıtıcı Sünger
Arıtıcı Sünger

Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!

Bir Eşyamızın üstüne uygulanınca eşya üstündeki kalıcı etkiyi silmeye yarar. Ayrıca bu eşyayı  Simyacıdan satın almanız için Yakut vermelisiniz.Bu yüzden Müzayededen yada marketten temin etmeniz lazımdır.

  7-)Mersener(Paralı Asker=Zindan Dövüşçüleri)

Paralı asker

Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!

Bunlar Zindanlardaki dövüşlerde kullandığımız ve aynı ana kahramanımız gibi giydirebildiğimiz Paralı askerlerdir.Paralı askerler çeşit çeşittir. Mersener Dükkanında satılırlar.Ama müzayededen almanızı öneririm. Çünkü: Daha ucuz ve daha güçlülerini bulabilirsiniz müzayedede.Paralı askerler hakkında daha detaylı bilgi için Buradaki(link koy!) Yazıma Bakmanızda yarar vardır.

 

 

 

 

————————————————————————————————————————————————————

                                     SİTEYE DESTEK

Yazıyı Beğendiniz mi? O Halde Sitemize Destek OLun Ve Sizlere Daha iyi Hizmet verebilelim.Bunun İçin Sadece Resme Tıklayıp ÜCRETSİZ ÜYE OLmanız yeterlidir. Teşekkür Ederim!     destekrm

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: