Skip to content
February 27, 2013 / lastchange

Oyuna Başlarken Atılması Gereken Adımlar ve Bilinmesi Gereken Noktalar

Öncelikle Buradan Kayıt olma sayfasına gidiyoruz.Sol taraftaki kayıt olma Bölümünden Oynamak İstediğimiz İl’i ve gereken bilgileri girdikten sonra Hesap Açılmış Oluyor.

   1-)Karakter Oluşturma ve Başlangıç:

images

Oyunun başında İlk olarak bizden Gladyatörümüzün Cinsiyetini seçmemiz isteniyor. Burada Dikkatli olun Çünkü Seçilen Cinsiyet Geri alınamıyor.Cinsiyet seçimini zevkinize göre yapabilirsiniz Çünkü; Cinsiyet karakter özelliklerinizi etkilemez.Sadece karakterinizin görünüşü etkilenir.

   

————————————————————————————-

2-) Çanta (Envanter) Yönetimi

Çanta Sayfası(Gladiatus)

(Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!)

Çantamızı Genel Durum Sekmesinden görebiliriz.Çantada İlk Başta 2 tane Bölme vardır.Başlangıçta Bize 1 Tane kalkan,1 tane silah ve 3 tane yiyecek veriliyor.Çantadaki Nesneyi Üzerimize takmak İçin; Nesneye Basılı Tutarak Karakter Ekranımızda ki İlgili Vücut bölümünün Hizasına nesneyi  Bırakırız. Böylece Nesneyi Kuşanmış oluruz.Yiyecekleri yemek için ise Karakter resmimizin üzerine Yemek istediğimiz Yiyeceği Çantamızdan Nesnelere yaptığımız gibi basılı tutarak Bırakırız.

 

   

 

————————————————————————————–

3-)Karakter Özellikleri

Eğitim(Gladiatus)

(Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!)

Bu Konu Çok Önemlidir Çünkü Karakter özellikleri oyundaki gidişatımızı belirler.Şimdi Bu özellikleri tanıyalım.

Güç :    Hasarımızı Artırır.10 güç +1-1 hasar verir.Ayrıca güç Bize rakibin vuruşlarını Engelleme Şansını verir.

Beceri:    Rakiplere karşı yaptığımız saldırıların başarılı olma olasılığını arttırır.Ayrıca rakibe Kritik hasar vurma olasılığımızı arttırır. Her 10 beceri +1 Kritik puanı kazandırır.

 Çeviklik:    Düşmanlarımızın bize karşı yaptığı saldırıların başarılı olmasını azaltır.Ayrıca Rakibin bize karşı Kritik hasar vurma olasılığını azaltır.Her 10 Çeviklik +1 Kritik Vuruş Engelleme Puanı kazandırır.

Dayanıklılık:    Kahramanımızın Maximum Sağlığını arttırır.Her Dayanıklılık puanı +25 sağlık verir.Ayrıca Sağlığımızın Geri Kazanımını da sağlar.

 Karizma:   Bana göre oyundaki en önemli özelliktir.Bir turda Yaptığımız Saldırıyı Tekrardan yapabilme olasalığımızı yani, Çift(ikili) vuruş yapma olasılığımızı arttırır.Ayrıca Zindan Dövüşlerinde Tehlike Puanını artırır.

Zeka:      Gıdalardan elde edilen Sağlığı artırır.Keşif seferi canavarlarının bonuslarını(link koy!) elde etmemizi sağlar.Ayrıca Zindanda İyileştirme görevi gören paralı askerimizin İyileştirme gücünü artırır.

Karakter özelliklerinin Ne işe yaradığını detaylı olarak anlatmıştım.Karakter özelliklerimi Eğitim sayfasından Arttırıyorduk. Başlangıçta sizlere Gücü 10 yapmanızı öneririm.Böylece Başlangıç olarak +1 hasarla dövüşlere daha avantajlı girmiş olursunuz.Şunu unutmayın  İlgili özellik puanı ne kadar fazla ise Özellik puanını bir üst kademeye çıkarmak için o kadar fazla Altın gerekir.

————————————————————————————–

4-)Görev Alma(Pantheon)

Görevler Sekmesi ( Gladiatus)

(Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!)

Oyun içinde Çeşitli Aktiviteler gerektiren görevler vardır.Görevlere Sol menüde Pantheon Bölümünden Bakabiliriz.Görevi Kabul etmek İçin Listelenmiş olan Görevlerden birini seçerek Sağındaki Görev Kabul İkonu(Gladiatus)  İşaretine Tıklarız. Görevin İçeriğinde Görevi tamamlamak için ne  veya neler yapmamız gerektiği ve Verdiği Ödüller Yazılıdır.Görevi tamamladığımızda Aynı Sayfadan  Görevin ödüllerini alabiliriz. Oyuna her bakışınızda görevleri kontrol etmeyi unutmayınız.Böylelikle Daha fazla altın ve tecrübe kazanabilirsiniz.

 

     

     

————————————————————————————–

5-)Keşif seferi

Keşif seferi sayfası ( Gladiatus)

(Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!)

Oyunda Tecrübe ve Altın kazanabileceğiniz ilk yer Keşif Seferidir.Başlangıçta Karanlık Ormanda başlarız ve Sıçan adlı yaratığı öldürürüz.Bu canavar kolaydır.Bu yaratığı bir kaç defa öldürünce 2. seviyeye yükselebiliriz.

     

————————————————————————————–

6-)Sandık

Sandık Sayfası ( Gladiatus)

(Resmi Büyütmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız!)

Oyun içinde Keşif Seferlerinden ve zindanlardan bize Farklı farklı nesneler çıkar.Ama bu nesneler direk Çantamıza gelmez ,Nesneler Sayfamızın Sol üst kısmından erişebileceğimiz Sandığımıza gelirler.Bize çıkan nesneleri buradan çantamıza ,basılı tutup sürükleme ve bırakma usülüyle alırız.Ama şunu unutmayın Sandıktaki nesne  7 gün sonra silinir.

     

————————————————————————————–

7-)Arena Dövüşleri

Arena Dövüşlerinde Fazladan Altın ,tecrübe ve İtibar kazanmak mümkündür.Burada bizim gibi oyuncularla Mücadele ederiz.Saldırdığımız rakibin nickine tıklayıp özelliklerini bakıp saldırmakta fayda vardır.Saldırı sonuç raporu ekrana gelir.Zafer veya yenilgi olduğu Sonuç raporunda En Başta büyük yazılarla  bulunur. Ayrıca bu raporda Savaşta ne kadar vurup ne kadar hasar yediğimize bakıp bundan dersler çıkarabiliriz.

Böylelikle 10 lvle kadar emin adımlarla giderken Eğitimlerimizi arttırmayı unutmuyoruz.Ve Bize Düşen eşyalar bizimkilerden iyiyse değiştirmeyi ihmal etmiyoruz.Hangi Nesne Daha iyidir diye merak ediyorsanız Buradaki(link koy!) konuya tıklayarak Bilgi alabilirsiniz.

Bol Zaferler olsun sizlere,Arenanın Kahramanları!

————————————————————————————————————————————————————

                                     SİTEYE DESTEK

Yazıyı Beğendiniz mi? O Halde Sitemize Destek OLun Ve Sizlere Daha iyi Hizmet verebilelim.Bunun İçin Sadece Resme Tıklayıp ÜCRETSİZ ÜYE OLmanız yeterlidir. Teşekkür Ederim!     destekrm

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: